Haber

Çorum’da ilçe belediyelerinin itfaiye ekiplerine yangına müdahale eğitimi verildi

Çorum Belediyesi’nin ilçe belediyelerinin itfaiye ekiplerine 40 saat yangına müdahale ve arama kurtarma eğitimi verdiği bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çorum’da belediyelerin itfaiye teşkilatlarından 120 itfaiyeci için 12 eğitim programı planlandı.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü eğitim alanında düzenlenen eğitimde itfaiye ekiplerine yangınla mücadelenin yanı sıra önleyici tedbirler ve kişisel koruyucu ekipman kullanımı konularında teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

Çorum Belediyesi Başkan Yardımcısı Alper Zahir, itfaiyenin araçlarını, teçhizatını, çalışanlarını, bilgi ve becerisini her zaman geliştirdiğini belirtti.

Yangın ve afetlere hızlı ve etkin bir şekilde müdahale etmek için gayret gösterdiklerini belirten Zahir, “İtfaiye personelimiz asli görevlerinin yanı sıra bilgi ve birikimlerini ilçe itfaiye teşkilatları ile paylaşıyorlar. yangınla mücadele alanındaki gelişmeleri uygulamalı olarak uygulamalıyız. Bundan sonra da ilçelere yönelik eğitim faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu